Yasal Uyarı

Dagcannural, hukuka, yasalara, telif hakkı, kişilik hak ve hürriyetlere saygılı olmayı kendisine amaç edinmiştir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarında, Web siteleri ile ilgili olan 5651 sayılı kanun, internet ile yapılan bilişim suçlarını anlatmış ve bununla ilgili ceza hükümleri koymuştur. Yasa kapsamında terör propagandası yapmak, çocuk istismarlığı, uygunsuz içerik, pishing yani aldatıcı sitelerin tespiti ve bu gibi sitelerin temizlenmesi amaçlanmaktadır. Dagcannural, sistem çözümleri hakkında titiz bir şekilde çalışarak kb makalelerini yayınlamaktadır.

Thesistemci.com, web siteleri ile ilgili olan 5651 sayılı kanuna uymaktadır. Dagcannural sitesi 5651 sayılı yasada belirtilen “yer sağlayıcı” olarak sizlere hizmet vermektedir. Yasaya göre yayınlanan içeriklerin, yer sağlayıcı tarafından kontrol edilip edilmemesi kendi tercihi arasında bulunmaktadır. Kanunda da görüldüğü gibi, bizim yayınlarımız ile ilgili, şikayetleriniz için “Uyar ve Kaldır” çalışma şeklini öngörüyoruz. “Uyar ve Kaldır” çalışma şekline göre, eğer sitemiz ile ilgili telif hakkınızın çiğnendiğini, kişisel hak ve hürriyetinize karşı olumsuz bir içerik bulunduruyorsak, iletişim kısmında ya da “dagcan@dagcannural.com” e-mail hesaplarından bizlere uyarı yazısı gönderebilirsiniz. Elimize ulaşan uyarılarınızın yanında, konu ile ilgili ispat veya kaynakları göndermeniz bizim işimizi daha da kolaylaştıracaktır. “Uyarı” e-mailiniz 5 iş günü içerisinde incelendikten sonra, gerekli görüldüğü takdirde site indeksinden çıkarılıp, “Kaldır” çalışma şekli ile silinecektir.

Dagcannural.com sitesinde yazılan ve yayımlanan makaleler, editörlerimiz tarafından incelenmektedir. İnsan olarak sehven yapabileceğimiz hatalar olabilir. Ekip olarak, kişisel haklara, telif haklarına ve hürriyetlere oldukça saygılıyız. Dagcannural.com site yayınında, ekip olarak gerçek, kaliteli ve anlaşılır dil kullanmaya özen gösteriyoruz. Sistem çözümlerini yazarken, oldukça özenli bir şekilde çalışıyoruz.

Saygılarımızla,

Dağcan Nural