Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir?

Günümüzde şirketlerde sürekli olarak uzak masaüstü bağlantıları kullanılmaktadır. Peki Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir? Mstsc.exe olarak RDP uygulaması çalışmaktadır. Bu bağlantıyı yaparken daha sonradan hatırlamak amacıyla isim ve ip adresi kayıt altına alınmaktadır. Sizin yapacağınız bir sonraki bağlantıya kadar bir kenarda saklanmaktadır.

Bu kayıtları silmek, temizlemek için yapmanız gereken oldukça basittir. Aşağıdaki komutu bir notepad açarak bat dosyası olarak kaydetmeli ve ardından çalıştırmalısınız. Böylece kayıtlı olan hiçbir RDP ip adresi kalmayacaktır.

REG DELETE “HKCU\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default” /va /f

Bu yazımda Uzak Masaüstü Bağlantı Kayıtları Nasıl Silinir? Sorusunun cevabını anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

1 Yorum

  1. arda Yanıtla

    Evden çalışma gerçekleştiren kurumların beklentilerini ve endişelerini gayet iyi bilen Deskgate, evden çalışmanın düzgün ilerleyebilmesi adına bir zorunluluk olarak görülen PC izleme konusunda da çözümler sunuyor.
    Çoğu işletmenin internet ve yeni teknolojileri kullandığı göz önüne alınırsa, uzak bağlantı ile uzaktan destek yardım çalışmalarını sürdürmeniz oldukça kolay hale geliyor.
    Bu amaçla kullanılan Deskgate yazılımları da, işletmeler için güzel bir alternatif olabiliyor. http://service.deskgate.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir