Windows Gezgini’nde Geri Dönüşüm Kutusu Nasıl Gösterilir?

Merhaba, bu yazımda sizlere Windows gezgini’nde geri dönüşüm kutusu nasıl gösterilir konusundan bahsedeceğim. Öncelikle geri dönüşüm kutusu masaüstünde gömülü bir şekilde bulunmasına rağmen Windows Gezgini’nde mevcut değildir.

Windows Gezgini içerisine nasıl alacağınızı hemen anlatacağım. Bunu mümkün kılan aracımız elbette Registry yanı Kayıt Defteri olacaktır. Öncelikle arama alanına ya da başlat çalıştır kısmına gelerek, regedit yazıp enter denilir.

Ardından sırası ile; Hkey_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace kısmına girmeniz gerekemktedir. Bu alana geldikten sonra sağ tarafa geçerek, sağ click yeni anahtar oluşturmalısınız. Ardından anahtarın ismini {645FF040-5081-101B-9F08-00AA-002F954E} yazmanız gerekmektedir.

Yapmış olduğunuz değişiklik anında geçerli hale gelecektir. Şimdi son işlem olarak Windows Gezgini’ni açarak soldaki bu bilgisayar kısmına tıklamalısınız. Aygıtlar ve sürücüler altında Geri Dönüşüm Kutusu’nun geldiğini göreceksiniz.

Bu yazımda, sizlere Windows gezgini’nde geri dönüşüm kutusu nasıl gösterilir konusundan bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir