Windows 10 Arama Dizini Nasıl Genişletilir?

Merhaba, bu yazımda sizlere Windows 10 arama dizini nasıl genişletilir konusundan bahsedeceğim. Windows 10 işletim sistemi kurulu olan bilgisayarınızda depolamış olduğunuz belirli bir içeriği sık sık arıyor olabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemi de bu dizini otomatik olarak arama dizini şeklinde oluşturmaktadır.

Bu işlev varsayılan olarak Windows kitaplıklarını ve masaüstünü dikkate almaktadır. Kullanıcı tanımlı dizinleri arama dizinine dahil etmek için ek klasörler eklemek mümkündür. Öncelikle başlat seçeneğine tıklayın. Ardından dişli çarkına tıklayabilirsiniz. Ara seçeneğine gelerek sol sütunda windows arama tıklayabilirsiniz.

Dosyalarımı bul altında klasik seçeneğinin etkinleştirildiği ana pencerede burada arama konumlarını özelleştir seçeneğine tıklamalısınız. Buradaki mavi metine tıkladığınızda Değişiktir – Tüm konumları göster seçenekleri, üst kısımda da istenen tüm klasörleri işaretleyerek onaylayabilir ve bunun için tamam seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Buradaki alan sizlere ek dizinler eklemenizi sağlayacak ve istediğiniz dizinleri burada görebileceksiniz. bu yazımda sizlere Windows 10 arama dizini nasıl genişletilir konusundan bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir