Hitachi Advanced Server 7000 Üzerinde Boot Disk Görüntüleme

Merhaba, bu yazımda sizlere Hitachi Advanced Server 7000 Üzerinde Boot Disk Görüntüleme işleminden bahsedeceğim. Sunucuya herhangi bir ISO üzerinden kurulum yaparken disklerin görüntüleneme durumuyla karşılaşmışsınızdır. HPE ya da Dell gibi ürünlerde Controller içerisinden RAID yapmak ya da SPP paketlerini geçmek sorunu çözüyorken Hitachi üzerinde böyle bir uygulama bulunmamaktadır.

İlk olarak Hitachi Advanced 7000 sunucumuza ILO üzerinden erişiyoruz. Ve remote control ekranımızı açıyoruz. Virtual Media menüsünden local media diyerek kurmak istediğimiz ISO dosyasını seçiyoruz ve ardından connect diyerek virtual media kısmında görünmesini sağlıyoruz.

Sunucumuzu başlatıyoruz. Ve Hitachi inspire the next ekranına kadar cihazımızın memory saymasını bekliyoruz.

BIOS kısmında esc diyoruz. BIOS açılınca da USB Storage diyerek cdden kuruluma başlıyoruz. Kurulum adımlarını normal bir şekilde ilerletiyoruz.

Disk seçme ekranı aşağıda görüldüğü gibi boş olarak görünüyor.

Burada yapmamız gereken Intel Sata driver kurulumu yapmak olacak. Bunun için öncelikle aşağıdaki link üzerinden ilgili driver dosyasını indiriyoruz.

Intel Sata Disc Driver

Ardından zip halindeki bu dosyayı bir yere çıkarıyoruz. Virtual media kısmında ikinci tanım olarak local folder diyerek F6 drivers içerisinden sata klasörünü seçiyoruz.

Load driver diyerek oluşturduğumuz local folder c şeklinde görüyoruz. Bunu seçerek ilerlediğimizde 3 adet driver buluyor. Burada kritiklik listedeki 3 driverı da seçerek next demek olacak.

İlerledikten sonra local diskiniz aşağıdaki gibi görünecektir.

Ardından kuruluma devam ederek işletim sisteminizi kurmaya devam edebilirsiniz. Bu yazımda sizlere Hitachi Advanced Server 7000 Üzerinde Boot Disk Görüntüleme işleminden bahsettim. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir