Dell VRTX M640 Upgrade Drivers

Merhaba, bu yazımda sizlere Dell VRTX M640 Upgrade Drivers konusundan bahsedeceğim. Dell ürünlerimizin sürekli güncel kalması için BIOS ve IDRAC, CMC güncellemelerini her zaman up to date şekilde tutmamız gerekmektedir. Dell VRTX M640 cihazım üzerinde BIOS ve IDRAC güncellemesi yapacağım.

İlk olarak Dell Support Drivers adresine giriş yapıyoruz. Ve cihazımızın ister seri numarasını yazarak isterseniz de M640 yazarak aratıyoruz.

Not: Güncellemelerin exe dosyası olarak indirilmesi ve upload edilmesi gerekmektedir.

Sonrasında ilgili hosta giriş yapıyoruz. IDrac üzerinde Maintenance kısmından system update menüsüne giriş yapılması gerekmektedir. Kendi localinize indirmiş olduğunuz dosyaları local seçili iken upload edebilirsiniz.

Upload işlemi tamamlandıktan sonra install and reboot ya da install next reboot seçenekleri belirecektir. Hostu yükleyip restart edebilir ya da yükleme hostu yeniden başlattığınızda uygulanır.

IDrac güncellemesi için de yine aynı şekilde system update kısmına gelerek dosyayı ekliyoruz. Upload diyoruz. Ardından versiyonun ne olacağı bilgisi geliyor. Install seçeneği ile kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Job Queue kısmından update durumuyla alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşlem tamamlandığında 3 -4 dakika kadar ILO üzerinden erişemeyeceksiniz. Yükleme işlemi bittiğinde cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Yeniden başlatırken yüklediğiniz versiyonları alarak açılacaktır.

Versiyonların değişmiş olduğunu kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.Bu yazımda sizlere Dell VRTX M640 Upgrade Drivers konusundan bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir