Windows 10 Tüm Driver Litesi Nasıl Çıkartılır?

Merhaba, bu yazımda sizlere Windows 10 tüm driver listesi nasıl çıkartılır konusundan bahsedeceğim. Öncelikle bir bilgisayar üzerinde donanım sorunlarını çözebilmek için hangi sürücülerin kurulu olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Tüm sürücü bilgilerini manual olarak toplamak ise oldukça zaman harcatan bir işlemdir. Bunu Windows 10 işletim sistemi kurulu olan bir bilgisayarda yapmanın daha kolay bir yolu bulunmaktadır. Öncelikle başlat seçeneğine tıklamalı ve ardından Windows Powershell uygulamasını sağ click yönetici olarak çalıştır demeniz gerekmektedir.

Öncelikle Powershell içerisinde i komutunu kullanarak entter demelisiniz. Bu işlem sonrasında üretici, tarih ve sürüm hakkında bilgileri içermekte olan tüm sürücülerin bir listesi karşınıza gelecektir. Burası oldukça kafa karıştırıcı olduğu için bu işlemi bir metin dosyasına çıkartarak kaydetmek en doğrru çözüm olacaktır.

Bu işlem için Powershell uygulaması üzerinde Get-Windows-Driver -Online -All | Out-File -FilePath $env:USERPROFILE\Desktop\All_Drivers.txt komutunu kullanabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde tüm sürücülere ait liste masaüstünüze txt formatında bir metin dosyasına kayıt edilmiş olacaktır. Bunun içerisinden tüm driver listesine ulaşabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Windows 10 tüm driver listesi nasıl çıkartılır konusundan bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir