WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

WhatsApp uygulaması hepinizin bildiği gibi Facebook bünyesinde yer almaktadır. Bu yazımızda WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır? bundan bahsedeceğim. Biraz geç kalmış olsa da hem IOS hem de Android platformlarında karanlık tema seçeneğini sunan WhatsApp uygulaması Web sürümünde de koyu tema özelliği devreye alınacak mı gibi soruları beraberinde getirmeye başlamıştı.

Ancak WhatsApp Web uygulaması içerisinde karanlık tema özelliğinin gizlenmiş bir şekilde bulunduğu ortaya çıkmıştır. Ancak koyu tema özelliğinin aktif edilmesi için yapılması gereken birkaç ayar bulunmaktadır. WhatsApp Web üzerinde koyu temanın nasıl aktif edileceğine geçmeden önce bu özelliğin yalnızca Google Chrome tarayıcısında çalıştığını bilmeniz gerekiyor.

Öncelikle Chrome tarayıcımız üzerinden web.whatsapp.com adresine giriş yapıyoruz. Bu ekranda bulunan QR kodunu cep telefonumuzdaki WhatsApp uygulamasından okutuyoruz.

WhatsApp ekranı karşımıza geldikten sonra sohbet dışında herhangi bir alanda sağ click incele seçeneğine tıklıyoruz. Burada kod bölümü karşınıza gelecek.

En üst kısımda <body class=”web”> şeklinde kod görüyor olacaksınız. Bu kodu <body class=”web dark”> şeklinde değiştiriyoruz. Değişiklik sonrası sayfayı kapatıp yeniden web.whatsapp.com sayfasına giriş yapıyoruz ve karanlık tema özelliği ile kullanıma başlıyoruz.

Henüz resmi olarak sunulmamış olan özellik çok yakında hizmete girecektir. Şimdilik bu şekilde WhatsApp Web karanlık temayı kullanabilirsiniz.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir