WhatsApp Uygulamasına Yeni Özellik Geliyor!

Merhaba, bu yazımda sizlere WhatsApp uygulamasına yeni özellik geliyor konusuyla ön plana çıkan sesli ve görüntülü görüşme özelliğinden bahsetmek istiyorum. İlk olarak WhatsApp uygulamasının bu özelliği Aralık ayından bu yana kullanıldığını yani test aşamasında olduğunu söyleyelim.

WhatsApp şirketi, bilgisayar ve Mac’lerde masaüstü uygulaması için sesli ve görüntülü arama işleminin başladığını duyurmuştur. Test aşamasında olan özellik, masaüstü kullanıma sunulmuştur. Özellikle pandemi başladığından bu yana insanlar birbirleriyle sürekli görüntülü ve sesli konuşmaları arttırdı.

Pandemi ile birlikte başlayan uzaktan çalışma sistemine de birçok kişi dahil oldu. Şirket açıklamasında; nerede olursanız olun, WhatsApp üzerinden yapılan sohbetlerin yüz yüze gibi yakın hissettirmek istediklerini söylemiştir.

WhatsApp Uygulamasına Yeni Özellik Geliyor!

WhatsApp uygulamasına gelen yeni özellikle birlikte daha büyük ekranda görüntülü görüşme sağlanabiliyor olacak. Ayrıca yine özellik sayesinde kimse elle telefonu da tutmak zorunda kalmayacak. WhatsApp uygulamasının masaüstü için sesli ve görüntülü konuşma özelliği, hem yatay hem de dikey olarak çalışabilmektedir.

Diğer uygulamalarınızın da üzerinde görünecek şeklinde ayarlar da yapılabilmektedir. Özellik şu an için yalnızca bire bir görüşmeleri uçtan uca şifrelenmiş aramalar şeklinde izin vermektedir. Şirket; ileriki tarihlerde ise bu özelliği grup sesli ve görüntülü görüşmeleri için getirmeye hazırlanmaktadır.

Yeni özellikten faydalanabilmek için, masaüstü uygulamasını bilgisayarlarınıza da kurmanız gerekmektedir. WhatsApp kurulumu tamamlanmasının ardından QR kod okutarak oturum açılabilecek ve kullanım yapılabilecek.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir