WhatsApp Durum Mesaj Bilgilendirmesi

Merhaba, bu yazımda sizlere günlerdir gündemde yer alan WhatsApp uygulamasının gizlilik politikasında yaptığı değişiklik ve açıklamasından bahsedeceğim. Öncelikle milyar indirilmeye sahip olan WhatsApp uygulaması almış olduğu kararla birçok kişinin tepkisini çekti. Birçok kişi Telegram üzerinde yeni gruplar oluşturmaya başladı. Hatta farklı uygulamalara geçen de bir sürü kişi oldu.

15 Ocak 2021 itibariyle WhatsApp uygulaması Türkiye kullanıcılarına durum mesajları göstermeye başladı. Bu konu hakkında yapılan açıklamada bilgilerin ya da WhatsApp üzerindeki listelerin Facebook ile paylaşılmadığı bilgisi iletilmiştir. Ayrıca “Gizliliğinizi korumaya kararlıyız” ibaresi de bildirimlerde yer almıştır. WhatsApp ve Facebook uygulamasının mesajlarımızı göremediği bilgisine yer verilmiştir.

WhatsApp durum mesajlarında da kullanıcılara bilgilendirme yapmaktadır. Burada kişisel sohbetlerin uçtan uca şifreli olduğunu ve WhatsApp uygulamasının bu mesajları okuyamadığı ve dinleyemediği bilgisine yer verilmiştir. WhatsApp uygulamasının paylaştığımız konumları göremediği bilgisi iletilmiştir. WhatsApp uygulaması üzerinde yer alan kişi bilgilerini de Facebook ya da farklı bir uygulama ile paylaşmadığı yönünde durumlar gösterilmektedir.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir