VMware Module Device Power On Hatası

Merhaba, bu yazımda sizlere VMware üzerinde yaşanmakta olan module device power on failed hatasından ve nasıl çözüleceğinden bahsedeceğim. Öncelikle VMware sanallaştırma platformu içerisinde bazı sorunlar oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu sorunlar için VMware Knowledge Base yani https://kb.vmware.com/s/ oldukça detaylı ve dolu dizgin bir bilgi kaynağıdır. Ancak Türkçe olarak bir yayın ya da benzeri makale bulunmamaktadır. BU sebeple bizim gibi arkadaşlar kendi forum ya da blog sayfalarından bu tip çözümleri paylaşmaktadır. Bu kısa bilgiyi de verdikten sonra artık VMware Module Device Power On Hatasının nasıl çözüleceğinden bahsedebiliriz.

İlk olarak bu sorunun neden kaynaklandığını söyleyelim. Bu sorun sanal sunucunuz üzerindeki bir donanımdan kaynaklanmaktadır. Yüksek ihtimalle de CD/DVD drive donanımı içerisindeki Passthrough CD-ROM ayarından kaynaklanmaktadır.

Passthrough CD-ROM Ayarı

Eğer CD/DVD drive size gerekli ise her daim Emulate CD-ROM seçili durumda olmalıdır. Aksi halde sanal sunucunuzu açarken hata ile module device power on failed hatası ile karşılaşacaksınız.

Emulate CD-ROM Ayarı

Passthrough CD-ROM ayarını değiştirdiğinizde sunucuyu yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Bir sorun olmadığını ve sunucunuzun hatasız bir şekilde açıldığını görebileceksiniz.

Bu yazımda sizlere VMware üzerinde yaşanmakta olan module device power on failed hatasından ve nasıl çözüleceğinden bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir