Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir?

Uzak masaüstü günlük iş hayatımızda oldukça kullandığımız bir hizmettir. Peki Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir? Bu hizmeti kullanabilmek için öncelikle aktif etmek gereklidir. Öncelikle bilgisayarıma sağ tıklayarak Uzak (Remote) sekmesinden bağlantılara izin ver sekmesi işaretlenerek yapılabilir.

Uzak masaüstü bağlantısını aktif etmenin bir diğer yolu da Regedit ayarındadır. Bunun için çalıştır > regedit >enter dedikten sonra aşağıdaki yola gitmelisiniz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server

Burada göreceğiniz “fDenyTSConnections” Dword değerini 0 olarak değiştirmelisiniz. Bu değer 1 olarak görünüyorsa anlamı, uzak masaüstü bağlantısının kapalı olduğudur. Son olarak regedit içerisinden ağdaki diğer bilgisayara bağlantı yaparak ta bu ayarı değiştirmeniz mümkündür.

Bu yazımda Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir? Sorusunun cevabını vermeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

1 Yorum

  1. arda Yanıtla

    Uzak bağlantı çözümlerinde kullanıcılar ya da firmalar için en önemli nokta güvenlik oluyor ve DeskGate bu konuda oldukça başarılı bir çözüm olarak öne çıkmayı hak ediyor.
    Gerçekleşecek uzak bağlantı için bu tehditlere karşı, en iyi çözümleri sunacak yazılımlara yönelmek gereklidir.http://service.deskgate.com/
    DeskGate ülkemiz için gerçekleştirdiği uzak bağlantı için, güvenli bir alt yapı kullanmayı ve şirket içindeki kaynaklara ofis dışından erişime olanak vererek garantili seçenekler sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir