Skype For Business Üzerinde Kurum Dışı Kişi Nasıl Eklenir?

Skype For Business Üzerinde Kurum Dışı Kişi Nasıl Eklenir? Günümüzde Office365 kullanımı şirketlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Office365 ürünleri içerisinde şirketler için communication uygulaması olan Skype For Business oldukça önemli bir role sahiptir. Şirket içi sesli görüşme, görüntülü görüşme ya da yazışma amacı ile kullanılmaktadır. Bugün sizlere çok sık rastlanan konulardan birisi olan Skype for Business üzerinde kurum dışından bir kişiyi nasıl ekleriz? Onu anlatacağız.

Skype for Business üzerinden, kurumun dışında bulunan kişilerle görüşmek isterseniz, Office365 portal üzerinden birkaç ayarlama yapmanız gerekecektir. İlk olarak yapmanız gereken Office365 portal arayüzünden admin kısmına ve ardından Skype For Business menüsüne giriş yapmalısınız. Karşınıza Skype For Business Admin Center arayüzü gelecektir.

Burada yapmanız gereken Organization kısmına giriş yapmalısınız. Ardından External Communaciton kısmına oradan da Public IM connectivity Lets people ile başlayan seçeneği işaretliyoruz. Bu ayarın sonrasında senkronizasyon işlemi sizi 20 dakika kadar bekletebilir. Bu bekleyiş sonrasında artık kurum dışı kişilerinizi ekleyebilirsiniz. Bunun için Skype içerisindeki arama kısmına kullanıcı adını arattırıyorsunuz. Ancak bunu Skype mail adresi ile yapmalısınız. Ardından Skype dizini seçilerek kurum dışı olan Skype kişisini listenize eklemiş oluyorsunuz.

Bu yazımda sizlere Skype For Business Üzerinde Kurum Dışı Kişi Nasıl Eklenir? Sorusunun cevabını anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir