RODE Wireless Go 2 İnceleme

Merhaba, bu yazımda sizlere RODE Wireless Go 2 inceleme konusundan bahsedeceğim. Öncelikle ilk Wireless Go modelinin adeta ezber bozan bir cihaz olduğunu söylemekte fayda var. Fakat 2. modeli işleri bir adım daha ileriye taşımaktadır.

RODE Wireless Go 2 modeli ile ilk modelin arasındaki temel fark, yeni modelde ikinci bir verici daha bulunmasıdır. Cihazın kutusundan 2 verici ve 1 alıcı çıkmaktadır. Bu ürün sayesinde kamera karşısında kayıt yapan iki kişinin bulunduğu kısımlarda oldukça etkili olmasına yaramaktadır.

RODE Wireless GO 2 modelinde verici ve alıcı arasındaki menzil arttırılmıştır. Önceki modelde bu menzil 70 metre iken Go 2 modelinde 200 metreye kadar çıkartılmıştır. Bu sayede uzun mesafeli çekimler de oldukça uygun hale getirilmiştir.

Mükemmel netlikte bir ses iletimi yapan RODE Wireless Go 2 modelinde, alıcı üzerinde de minik bir ekran yer almaktadır. Bu ekran üzerinden vericilerin ses takipleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Bağlantı kalitesi ve şarj durumu da görüntülenebilmektedir.Bu cihazı kullanırken mutlaka Rode Central yazılımını da yüklemenizi tavsiye ederim.

Yazılım sayesinde MAC ve Windows arasında uyumlu hale geliyor ve ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca yazılım üzerinde Wireless Go 2 modelinin kazanç kontrolü gibi özel ayarlarını yapabilir ve diğer ince ayarları uygulayabilirsiniz. Cihazın oldukça da uzun bir pil ömrü bulunmaktadır.

RODE Wireless Go 2 modelinin en iyi taraflarından birisi kompakt, sorunsuz ve pratik olmasıdır. Eğer siz de dijital işlerle uğraşıyor, video içerik üretiyor, Youtube, Vlog ya da Podcast yapıyorsanız, ses konusunu tamemn çözeceğiniz bu model kesinlikle tavsiye edilmektedir. Cihaz oldukça iyi ancak fiyatı da 4.800 tl civarındadır. Pil ömrü ortalama 7 saattir.

RODE Wireless Go 2 modeli 31 gr. ağırlığındadır.  Bu yazımda sizlere RODE Wireless Go 2 inceleme konusundan bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir