Microsoft Windows 10 32 bit Desteğini Kaldırıyor!

Microsoft; en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olan Windows 10’un eski teknoloji ile olan desteğini sona erdirmeye karar vermiştir. Şu an için mevcut 32 bit makineler üzerinde çalışmakta olan Windows 10 işletim sistemleri 32 bit seçeneği kaldırılacak.

Windows 10 işletim sistemi, gerçekten de büyük bir kullanım oranına sahiptir. Ancak maalesef ki; 32 bit mimariye sahip olan bilgisayarlar üzerindeki desteğini bitirmeye hazırlanmaktadır. Windows 10 işletim sisteminin 2004 sürümü ile beraber; OEM cihazlara olan desteği sonlanmış olacaktır.

Uzun süredir yeni bilgisayarlar üzerindeki işletim sistemi 64 bit olarak çıkmaktadır. Yani eski teknolojiye sahip bilgisayarlara Windows 10 desteği kesilecek. Microsoft, şu an için buna hazırlık yapmaktadır. Windows 10 32 bit sürümünü, mevcutta kullananlar için destek devam edecek. Hatta bir süre boyunca güncelleme almaya da devam edecek.

Son olarak Windows 10 32 bit desteğinin bir anda kesilmesi beklenmemektedir. Windows 10, epey bir kullanım oranına sahip olduğundan, bununla ilgili kesin bir tarih Microsoft tarafından verilecektir.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir