Microsoft Teams Kamera Arka Planını Değiştirmek

Merhaba, bu yazımda Microsoft Teams kamera arka planı değiştirmek nasıl yapılır bunu anlatacağım. Hepinizin bildiği gibi Microsoft Skype hizmetini Microsoft Teams üzerine geçirmeye karar verdi. Birçok şirket te bu geçişi kendi bünyesinde uyguladı.

Yaygın kullanımıyla Microsoft Teams üzerine de birçok ek özellik ve güncellemeler gün gün gelmeye devam etmektedir. Microsoft Teams Office 365 aboneleri tarafından ücretsiz bir hizmet olarak sunulmaktadır.

Microsoft Teams ile birlikte toplantılar, iş yeri sohbetleri, notlar ve eklentiler birleştirilmiş ve sunulmuş olan bir platformdur. Microsoft tarafından tasarlanan bu ürün Slack’e rakip olarak çıkarılmıştır. Microsoft Teams aynı zamanda el becerileri kısıtlı olan, görme engelli ya da farklı engelleri olan kişiler için de ekiplerde sohbet etmeyi kolaylaştırmış erişilebilirlik özelliklerini de üzerinde barındırmaktadır.

Microsoft Teams ile gelen yenilikler sayesinde toplantılarınızda daha verimli olabilirsiniz. Arka plan bulanıklığı, bulut video ile çalışma ve toplantı kayıtları yapabilirsiniz. Kameranızda arka plan bulanıklığını aktif ederek dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırabilirsiniz. Teams; yeni ve güvenli mesajlaşma servisini de kullanıma sunmaktadır. Bildirimler ile acil bir mesajla iki dakika ile 20 dakika arasında otomatik olarak bilgilendirilebilirsiniz. Microsoft Teams; tüm mobil cihazları da desteklemektedir.

Teams üzerinde yapılan başka bir değişiklik ise SharePoint ile entegrasyonudur. Microsoft Teams üzerinde ekran paylaşımları yaparak daha zengin bir sohbet elde edebilirsiniz. DLP sayesinde de hassas verileriniz sürekli olarak korunmaktadır. Ayrıca takvim üzerinde bulunan etkinliklerinize de çevrimiçi toplantılar ekleyebilirsiniz. Ve direkt olarak mobil cihazınız üzerindeki Outlook uygulamanızdan toplantınıza katılabilirsiniz.

Kamera Arka Planı Değiştirme

Microsoft Teams üzerinde sol gezinme çubuğu mevcuttur. Bu alanda iletiler, ekipler, etkinlik, sohbet ve dosyalar bulunmaktadır. Bu kuruluşta devam etmekte olan her şeyin de bir özetidir. Yukarıda birçok özelliğin gün gün geldiğini söylemiştik. İşte bunlardan bir tanesi de Microsoft Teams üzerinde toplantı yaparken kameranızın arka planını dilediğiniz gibi değiştirmektir.

Öncelikle Microsoft Teams uygulamanızı açmalısınız. Sonrasında toplantınız başlamadan önce arka planınızı değiştirmek adına Takvim sekmesindeki toplantının linkine tıklanır. Ya da katıl seçeneği ile toplantıya giriş yapılır. Microsoft Teams, toplantısına katılmadan hemen önce katılma seçenekleri karşınıza gelir. Burada arka plan ayarlarını etkinleştir denir ve arka plan resmi seçilir. Burada dilerseniz, arka planınızı bulanıklaştırabilirsiniz. İsterseniz arka plana hiçbir şey eklemeden toplantıya katılabilirsiniz. Ardından şimdi katıl seçeneği ile toplantınıza giriş yapabilirsiniz.

Bu yazımda Microsoft Teams uygulaması üzerinde arka plan değişikliğinin nasıl uygulanacağını anlatacağım.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir