Lenovo Yoga Slim 7 İnceleme

Merhaba, bu yazımda sizlere Lenovo Yoga Slim 7 inceleme konusundan bahsedeceğim. Öncelikle yeni bir notebook arıyorsanız, hafif ve ince bir model arıyorsanız Lenovo Yoga Slim 7 harika bir seçenek olacaktır. Son dönemde bu tip birçok notebook seçeneği bulunmaktadır.

Bu notebook modellerinin çoğu Intel işlemcili olarak karşımıza çıkmaktadır. Lenovo Yoga Slim 7 ise bunlardan farklı olarak Ryzen işlemci ile bizleri karşılamaktadır. Farklı varyantları da bulunmaktadır. Tasarımı ve teknik özellikleriyle bunu sağlamaktadır.

İşlemci olarak Intel ve AMD seçenekleri de bulunmaktadır. Bunlardan ayrı olarak 4K ve dokunmatik seçenekleri de mevcuttur. Lenovo Yoga Slim 7 modeli ise dokunmatik olmayan Full HD bir ekrana sahip olarak gelmektedir. Notebookun en belirgin özelliği hafif ve ince olmasıdır.

Lenovo Yoga Slim 7 modeli, 1.4 kg ağırlığındadır. Ve inceliği 1.5 cm kalınlığındadır. Sürekli bir yerlere notebook taşımanız gerekiyorsa oldukça hafif ve ince olması büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Lenovo Yoga Slim 7 Ryzen 4800U bir işlemciye sahiptir. Bu işlemci 8 çekirdeklidir.

Lenovo Yoga Slim 7 modelinin işlemci hızının tabanı 1.8 GHz frekans üretmektedir. Yük altında ise 4.2 GHz’ye kadar çıkabilmektedir. Yoga Slim 7 notebook modelinin memory yani RAM miktarı ise 16 GB olarak gelmektedir. Depolama alanı da 1 TB SSD disk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda kolay taşımadan bahsetmiştim. 14 inçlik bir ekrana sahip oluşu, hafif ve ince oluşu uzun pil ömrünü de beraberinde getirmektedir. Notebook modelinin şarj cihazı da oldukça küçük ve taşınabilir durumdadır. 2 saat içerisinde full şarj olabilmektedir.

Lenovo Yoga Slim 7 modelini incelemek isterseniz bu linki kullanabilirsiniz. Bu yazımda sizlere Lenovo Yoga Slim 7 inceleme konusundan bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir