Google Meet Ücretsiz Oldu!

Merhaba, bu haberimizde Google yani Alphabet şirketinin kendi içerisinde barındırmış olduğu bir servis olan Google Meet ücretsiz oldu! bundan bahsedeceğiz. Google birçok projesinde oldukça başarılı bir durumdadır. Ancak başarısız olduğu servisler de mevcuttur. Bunlardan birine örnek vermek gerekirse, Hangouts en iyi örnek gösterilebilir. Bu servis çok kullanımı olan bir hale hiçbir zaman gelememiştir.

Şimdi ise Google, Meet isimli uygulamasını ücretsiz olarak sunmaya başlamıştır. Google Meet; ilk etapta şirketlerde video konferans yapmak için tasarlanmıştır. Fakat Covid 19 salgınının ardından insanların evden toplantı yapmaları arttı. Dolayısıyla Google şirketi de bu servisini, herkesin kullanımına ücretsiz olarak açmaya karar verdi. Son dönemde kullanılmakta olan Zoom uygulaması üzerindeki güvenlik açıkları sonrasında mevcut toplantı trafiğinin Google Meet üzerine geçmesi olağan bir durum olacaktır.

Kullanımı için Google Meet adresine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından aşağıda göreceğiniz toplantı başlat seçeneği ile kendi toplantınızı oluşturuyor ve mail adreslerini eklediğiniz kişileri davet edebiliyorsunuz.

Google-Meet-Ücretsiz-Oldu

Mevcut bir toplantı yaratılmış ise kodunu alarak dilediğiniz toplantıya da katılma imkanınız bulunuyor. Son olarak Google‘ın online toplantılar döneminde Meet isimli servisini ücretsiz yapması işleri oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor.


 

1 Yorum

  1. Hakan köse Yanıtla

    Google meet 40 kişiye kadar ücretsiz ama sayı arttıkça fiyatlarda çok yükseliyor. Aslında fiyatlar kurda olan dalgalı değişimler nedeniyle bize yüksek geliyor. Keşke Ülkemizde de Elon musk gibi herkesin internete ulaşımını kolaylaştırıcı projeler yapılsa.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir