Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor!

Merhaba, bu haberimiz Google Chrome‘un yeni özelliği hakkında olacak. Hepinizin bildiği gibi dünyanın en iyi web tarayıcısı Google Chrome‘dur. Özellikle performansı ile herkesin kullanmayı tercih ettiği bir web tarayıcısı olmuştur. Ancak Ram’i çok tüketmesi de kullanıcılardan gelen en büyük tepki olarak ortaya çıkmaktadır.

Google Chrome, yeni çalışması ile RAM tüketme konusunu çözmeyi hedefliyor. Google Chrome üzerindeki reklamlar bile RAM tüketimini yükseltmektedir. Bu da cihazların yavaşlamasına sebep olmaktadır. Dolayısıyla Google, en son raporlarına göre RAM tüketmekte olan reklamları kısıtlayacağını bildirmiştir. Bu kısıtlamaları da kullanıcıların istekleri üzerine gerçekleştirecekler.

Özellikle bazı reklam türleri, oldukça fazla işlemci ve RAM tüketimi yapmaktadır. İşte Google; yapacağı yeni bir güncelleme ile bu tarz reklamları kısıtlamış olacak. Buna bağlı olarak ta Google Chrome kullanımında, RAM tüketimi minimum boyutlarda olacaktır. Bu tarz reklamlar ise sadece 30 dakikada bir görünecek ve yalnızca 4 mb kadar bir trafik ile kısıtlanacaktır.

Google Chrome; üzerinde yapılacak olan bu iyileştirmelerin tamamlanması, yaz aylarının sonunu bulması bekleniyor. Anlaşılan bu konu için biraz daha sabırlı olmamız gerekecek.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir