WhatsApp Her Sohbet İçin Farklı Arka Plan

Merhaba, bu yazımda WhatsApp her sohbet için farklı arka plan özelliğinden bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi WhatsApp uygulaması uzun bir süredir arka plan görüntüleme seçeneği de sunmaya başlamıştır. Biriyle sohbet ederken arka plan her zaman görüntülenmektedir.

WhatsApp uygulaması üzerinde bu özellik öncesinde tüm sohbetler için sadece bir tek arka plan kullanılabilmekteydi. Ancak bu yeni özellik sayesinde her sohbetiniz için farklı arka planlar belirleme şansına sahip olabiliyoruz. WhatsApp uygulamasının bu değişikliği, sohbet arkadaşınız ya da gruplarınızın her biri için farklı bir arka plan belirlemenize olanak sağlamaktadır.

Eğer iPhone kullanıyorsanız yani cihazınızda IOS işletim sistemi bulunuyorsa, sohbet kısmında kişinin adına dokunmanız gerekmektedir. Ardından arka planlar ve sesler menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Burada yeni arka plan seçeneğine gelmeniz gerekmektedir.

WhatsApp uygulaması bu alanda size birçok arka plan sunacak. Ancak siz kendi galerinizden herhangi bir fotoğrafı arka plan olarak belirlemek isterseniz, onun için de fotoğraflar seçeneğine dokunmanız gerekmektedir.

Eğer istediğiniz kişiden farklı bir sohbet sesi gelsin istiyorsanız, aynı alanda ton belirlemek için mesaj tonu seçeneğine giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız, burada WhatsApp arka plan değişikliğini kolaylıkla yapabilirsiniz. WhatsApp üzerinde sohbet ettiğiniz sırada sağ üstteki üç noktaya basarak arka plan resmini değiştirme ayarlarına ulaşabilir ve bu alandan değişikliklerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu yazımda WhatsApp her sohbet için farklı arka plan özelliğinden bahsetmeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir