VMware Converter Transfer Rate Slow

Merhaba, bu yazımda sizlere Vmware Converter transfer rate slow hakkında bilgi vereceğim. Vmware converter standalone uygulaması artık yeni versiyonu çıkarılmayan bir ürün. Ancak HyperV üzerinden ya da farklı bir Vcenter üzrinden VM taşıma işlemi yapmak istediğiniz kullanımı kolay en iyi ürünlerden birisidir.

Sunucu taşırken en dikkat edilmesi gereken şey, sunucu üzerinde ne kadar disk boyutu oldu ve elbette sunucunun ne kadar hızlı bir şekilde migration olacağıdır. İşte tam da bu hız konusu için bir özellik bulunmaktadır. Vmware Converter Standalone uygulamasını ilk kurduğunuzda sizden restart etmeniz istenecektir.

Restart işlemini yaptıktan sonra Vmware converter hızını arttırmak için küçük birkaç işlem yapmanız gerekmektedir. Migration hızınızı arttırmak elbette mevcut networkünüzün hızı ile de alakalı ancak SSL kullanımını da uygulama üzerinden kapattığınızda oldukça verimli bir hale gelmektedir.

Vmware Converter Standalone Transfer Rate Ayarı

Uygulamayı yüklediniz ve restart işlemini tamamladınız. Bilgisayar açıldıktan sonra Vmware Converter Standalone kurulu makine üzerinde C diskinde gizli olarak görünen ProgramData klasörüne giriş yapmanız gerekmektedir.

ProgramData içerisinde Vmware klasörüne giriş yapmalısınız. Buradan da Vmware Converter Standalone içerisine giriş yapmalısınız. Klasör içerisinde converter-worker adında bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı notepad ile açmanız gerekmektedir.

Notepad ile dosyayı açtıktan sonra ctrl+F tuşlarına basınız. Ardından usessl olarak aratma yapmalı ve ikinci kısımda true gördüğünüz kısmı false olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Aşağıda görüldüğü gibi işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

Hemen sonrasında bu ayarın etkin hale gelebilmesi için başlat>çalıştır > services.msc yazarak servislere giriş yapmalısınız. Burada Vmware vCenter Converter Standalone Worker servisini restart etmeniz gerekmektedir. Aşağıda servisi görebilirsiniz.

İşlemleri tamamladıktan sonra uygulamayı açarak kapalı olan sunucunuzu convert işlemine başlayabilirsiniz. Transfer rate kısmından ne kadar hız ile taşıma işleminin yapıldığını görebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Vmware Converter transfer rate slow hakkında bilgi vermeye çalıştım. Ve yavaş çalışan uygulamanızı nasıl hızlandırabileceğinizi anlattım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir