VCP (VMware Certified Proffessional) Hakkında Bilgilendirme!

Merhaba, bu yazımda sizlere VCP nedir? VCP sınavına nasıl hazırlanılır? VCP sertifikasını nasıl alabilirim? Gibi soruların cevaplandırmaya çalışacağım. Kısaca VCP (VMware Certified Proffessional) Hakkında Bilgilendirme! yapacağım.

VMware Certified Professional (VCP) sertifikası almak için öncelikle VMware eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. VMware eğitimleri sonrasında VCP sınavına girerek sertifika alabilirsiniz. Sertifika almak için VCP sınavını geçmeniz gerekmektedir. VCP sınavı, VMware’nin sanallaştırma teknolojileri hakkındaki bilginizi ölçmek için tasarlanmıştır. Sınavda sorulan sorular, VMware’nin sanallaştırma teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmanızı gerektirir.

Sertifikaların ne olduğuna detaylı bir şekilde bakmak, incelemek isterseniz aşağıdaki adresten kolayca yapabilirsiniz.

Certification (vmware.com)

Sertifikasyon olarak 6 farklı tür bulunmaktadır. Konunuza göre dilediğiniz sertifikasyonu alabilirsiniz. Ancak sertifikasyon sınavlarına girebilmek için ilk yapmanız gereken zorunlu 5 günlük bir VMware iç eğitimine katılmanız gerekiyor. Ardından 250$ ödeyerek sınav hakkını satın alıyor ve sınava girebiliyorsunuz.

  • Data Center Virtulization
  • Network Virtulization
  • Cloud Management and Automation
  • End- User Computing
  • Security
  • Application Modernization

VCP sınavına kaydolmak için öncelikle VMware Education Services web sitesine kaydolmanız gerekiyor. Daha sonra VCP sınavı için kaydolabilirsiniz. VCP sınavı, VMware Certified Professional sertifikasyonu için gereken bir sınavdır. Bu sertifikasyon, VMware sanallaştırma teknolojileri konusunda uzmanlığı olan kişiler için tasarlanmıştır. Sınavın içeriği, VMware ürünleri ve teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmanızı gerektirir. Sınavın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak bir LAB ortamı isterseniz, VMware bunu da size sağlamaktadır. Aşağıdaki link üzerinden LAB ortamına da her ürün için ulaşabilirsiniz.

VMware Hands on LAB

Bu yazımda sizlere VCP nedir? VCP sınavına nasıl hazırlanılır? VCP sertifikasını nasıl alabilirim? Gibi soruların cevaplandırmaya çalışacağım. Kısaca VCP (VMware Certified Proffessional) Hakkında Bilgilendirme! yapmaya çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir