The vSphere Distributed Switch configuration on some hosts differed from that of VMware vCenter

Merhaba, bu yazımda sizlere The vSphere Distributed Switch configuration on some hosts differed from that of VMware vCenter hatası ve çözümünden bahsedeceğim. VDS yani Distributed Switch ayarları vCenter üzerinde depolanır. Ve bu bilgi sürekli güncellenir. Çeşitli nedenlerden dolayı bir veya birden çok ESX host ile bağlantı kesilirse bu uyarı karşınıza çıkacaktır.

Burada en önemli şeylerden birisi ESX hostlarınızın MTU değerlerinin tutarlı bir şekilde olmasıdır. Sorunu gidermek ve yeniden senkronize işlemini sağlamak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir. İlk olarak inventory üzerinden networking kısmına geliyoruz. Distributed Switch kısmında host diyoruz. Out of sync gördüğün kısımda rectify diyoruz ve refresh ederek düzelmesini bekliyoruz.

Uyarı gitmezse başka bir yöntem deniyoruz. Hangi vDS üzerinde sorun yaşıyorsanız, o vlan üzerinde sorunlu hostu remove edip yeniden switch üzerine ekliyoruz. Sağ click manage host diyoruz. Remove host dedikten sonra VDS status out of sync gördüğünüzü seçiyor ve siliyorsunuz.

 

Sonrasında manage host networking diyerek yeniden ekliyoruz. Ardından ESX hostumuzun bulunduğu cluster üzerinde HA disable edip yeniden aktif hale getiriyoruz. Son olarak ESX hostunuzu yeniden başlatmanız gerekecektir. Ardından sorunun düzelmiş olduğunu göreceksiniz.

Konuyu VMware KB tarafında da incelemek isterseniz aşağıdaki link sizlere yardımcı olacaktır.

The vSphere Distributed Switch configuration on some hosts differed from that of VMware vCenter

Bu yazımda sizlere The vSphere Distributed Switch configuration on some hosts differed from that of VMware vCenter hatası ve çözümünden bahsettim. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir