Oneview Üzerinde Nasıl Dump Log Alınır?

Merhaba, bu yazımda HPE Oneview üzerinde nasıl dump log alınacağını anlatacağım. Dilerseniz hemen konuya girelim.

Öncelikle Oneview arayüzüne, web tarayıcımız üzerinden giriş yapıyoruz. Ardından sol tarafta açılan menü içerisinden Settings kısmına giriş yapıyoruz.

Not: Menünün konumu Oneview versiyonuna değişkenlik göstermektedir. 5.0 ve üzeri versiyonlarda soldan aşağı kayan menü gelmektedir. Daha önceki versiyonlarda üstten aşağı doğru açılır menü gelir.

Appliance kısmında firmware versiyonunuzu görüntüleyebilirsiniz. Bu alanda iki adet seçenek bulunmaktadır. Biz log almak istediğimiz için Create Support dump kısmına tıklayarak aşağıdaki gibi devam ediyoruz.

Karşımıza gelen uyarı penceresinde, bize logu nasıl almak istediğimizi sormaktadır. Şifrelemek ya da farklı bir şey yapmak istemiyoruz. Bu sebeple aşağıdaki ayarları değiştireceğiz. Pencere default olarak böyle görünmektedir.

Ayarları aşağıdaki gibi değiştiriyoruz ve yes, create diyerek dump almayı başlatmış oluyoruz.

Oneview şasi, hardware ve activity log durumunuza göre yaklaşık 2GB boyutunda bir log otomatik olarak tarayıcınız ile indirilecektir. Dosya aşağıdaki gibi görünecektir. Bunu okuyabilmek için de farklı toollar kullanabilirsiniz.

Bu yazımda, HPE Oneview üzerinde nasıl dump log alınacağını anlattım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir