Office 365 Hesabının Android Üzerine Kurulumu

Mail hesabınızı akıllı telefonunuza kurabilmek için sırası ile Ayarlar >Hesaplar >Hesap ekle > Microsoft Exchange ActiveSync  alanına giriş sağlamalısınız.

Mail adresiniz ve şifrenizin girildiği kısım.

İlgili hesabımıza ait hesap bilgilerimiz sırasıyla mail adresimiz (buradaki adres kurulacak kişinin mail adresidir) adresi girilir.

şifre yazılır. İleri seçilir. Ayar bilgileri kontrol edilerek otomatik olarak yazılır.

NOT: Eğer otomatik olarak mail kurulumu sağlanmaz ise kullanıcı adı kısmına manuel olarak mail adresiniz ve şifrenizi ve mail sunucusu olarak da outlook.office365.com yazarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu alanda sunucu için bazı güvenlik ayarlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Durum gözlendikten sonra tamam diyerek kabul eidlir.

Hesap seçenekleri bölümünde hesabımızın senkronize ayarları yapılır. Yoğun olduğunuz zamanlarda maillerinizin 5 dakikada bir kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Mailleriniz için mobil internetiniz kısıtlı bir internetse mail alımınız fazla olduğunda kotanız oldukça etkilenebilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda mail boyut ayarınızı yapabilirsiniz.

Takvim Senkron süresi 2 haftalık takvim programımızı görebileceğimiz gibi dilersek bu ayarı da değiştirebilir tamamını da görebiliriz.

Mailimiz varsayılan hesap olarak seçilebilir. Bu ayarı birden fazla mail adresi kurulu ise yapabilirsiniz.

Android telefonunuz ile mail takviminizi senkronize bir şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir wi-fi ağına bağlanmanız durumunda eklerin indirilmesini sağlayabilirsiniz. Ardından ileri denilerek yaptığımız ayarların uygulanmasını sağlayabiliriz.

Kurduğumuz mail hesaplarına isimler verebilir ve diğer hesaplardan ayırt edilmesini sağlayabiliriz. Hesabımıza bir isim verdikten sonra Kaydet seçimini yapıp Maillerimizin sunucumuzdan alındığını görebiliriz.

Bu yazımda Office 365 Hesabının Android Üzerine Kurulumu nasıl yapılacağını anlattım. Faydalı olması dileğiyle. 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir