HP C7000 Firmware Upgrade Nasıl Yapılır?

Merhaba, bu yazımda sizlere HP C7000 Firmware Upgrade Nasıl Yapılır? kısaca bundan bahsedeceğim. Şirketlerde kullanmakta olduğumuz blade sistemlerin ne kadar kritik seviyede önemli olduklarını söylemeye bile gerek yoktur. Sistem yöneticileri de bu sunucuların 7/24 sürekliliği ve verimliliği için çalışmaktadır.

Bu blade şasilerin verimliliği için en önemli şey de firmware upgaredeleri, ILO upgrade işlemleri olarak bilinmektedir. Bahsettiğimiz HP C7000 şasilerinde ek olarak bir de virtual connectlerin upgrade edilmesi işlemini de söylemek mümkündür. Sürekli olarak çözülen sorunlar ile ilgili güncellemeler her üründe yayınlanmaktadır.

Şasileriniz ne kadar güncel ise o kadar sorunsuz bir yapınız mevcut demektir. Dolayısıyla güncellemelerinizi sürekli olarak kontrol etmeli ve tüm fiziksel sunucularınızı, aynı versiyona upgrade etmeniz gerekmektedir. Çünkü genellikle şirketlerde, blade sistemlerimiz üzerinde tüm ERP yapınız ya da uygulama clusterlarınız yer almaktadır. Bu tip canlı hizmetler üzerinde kesinti yapmanız mümkün değildir.

Blade HP C7000 üzerinde onboard administrator firmware upgrade işlemlerinizi uygularken, herhangi bir kesinti yaşamayacaksınız. Burada modüller birer birer güncellemesini alacak ve restart olacaktır. Ancak kesinlikle canlı sistemleriniz üzerinde herhangi bir kesinti yaratmayacaktır. Onboard administrator firmware upgrade işlemi, HP C7000 şasi, üzerindeki en risksiz upgrade diyebiliriz. Şimdi dilerseniz, HP C7000 şasimiz üzerinde onboard administrator firmware upgrade işleminin nasıl yapılacağına geçelim.

Öncelikle yapmamız gereken elbette ki, web üzerinden HP C7000 şasimizin ekranına bağlanmak olacaktır. Ardından solda bulunan menü üzerinden active onboard administrator içerisine giriş yapmalısınız. Ardından firmware upgrade sekmesine giriş yapmalısınız.

Orta kısımda HPE web sitesinden indirmiş olduğunuz onboard administrator firmware upgrade bin uzantılı dosyayı göstererek upload butonuna basmalısınız.

 

Ardından aşağıda görüldüğü şekilde bir uyarı belirecek ve onay vermeniz istenecektir.

 

İşlem başladıktan sonra geriye sadece 5 – 10 dakika gibi bir süre beklemek kalacaktır.

 

Bu yazımda HP C7000 yani 660 C blade şasi üzerinde onboard administrator firmware upgrade işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir