Broadcom Support Portal

Broadcom Support Portal

Merhaba, bu yazımda sizlere Broadcom Support Portal üzerinde nasıl download yapılır, konusuna değineceğim. Doğru indirmeleri gördüğünüzden emin olmak için, Broadcom Portal ilk giriş yaptığınızda sağ üst köşede kullanıcı adınızın yanında bulunan BCOM VMware Bölümünü (VMware Cloud Foundation, Tanzu, Application Networking & Security veya Software Defined Edge) seçtiğinizden emin olun.

Support Portal Download

İndirmelerim’e gittiğinizde, yalnızca hakkınız olan indirmeleri göreceksiniz ve haklar güncellenmemiş veya yüklenmemişse, burada her şeyi veya hiçbir şeyi göremeyebilirsiniz.

Support Portal Broadcom

İpucu: BCOM çalışanları için, BSP’yi kullanarak tüm BCOM VMware Bölümü yazılımlarını olmasa da çoğunu indirebileceksiniz, Okta kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapmanız yeterlidir. Tarayıcı tabanlı olmayan indirmeler arayanlar için, BURADAKİ talimatları izleyerek Güvenli FTP’yi de kullanabilirsiniz.

Search

Belirli bir indirmeyi (örneğin ESXi, vCenter Server, vb.) aramak, BSP’nin arka ucundaki bireysel ürün SKU’suna göre organize edilme şekli nedeniyle umduğum kadar sezgisel değildi. Az sayıda SKU için bu bir sorun teşkil etmese de, VMware’in çok sayıda teklifi vardı ve bu da elbette belirli bir indirme için arama yapmayı daha zor hale getiriyordu.

Örnek olarak ESXi’yi indirmek istiyorsanız, belirli vSphere SKU’larına (ör. Enterprise Plus, Platinum, Essentials, vb.) gitmeniz ve ardından bunun altında, bağımsız bir SKU olarak mevcut olmadığı için örnek olarak vSphere Replication gibi diğer bileşenleri içerebilecek özel indirmenizi bulmanız gerekecektir.

İşte en son ESXi 7.x ISO sürümünü bulmak için adım adım bir yol:

  • 1 – “vSphere” için arama yapın ve ardından VMware vSphere Product’ı seçin
  • 2 – Ürünler sekmesi altında, istediğiniz vSphere SKU’sunu seçin ve ardından istenen sürümü seçmek için açılır menüyü genişletin
  • 3 – Belirli bir indirmeyi bulmak için “Görünüm Grubu “nu genişleterek istenen bileşeni seçin
  • İpucu: Belirli bir SKU’ya girdikten sonra, önceki sayfaya geri dönmek zorunda kalmadan üstteki filtreyi kullanarak sürümü hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.
  • 4 – İndirme bağlantısını bulmak için istediğiniz bileşene gidin, indirme düğmesini etkinleştirmek için gerekli olacağından şartları kabul eden kutuyu işaretlediğinizden emin olun.
  • İpucu: Benzer şekilde bileşen görünümüne girdiğinizde, önceki sayfaya geri dönmeden açılır filtreyi kullanarak diğer sürümleri de seçebilirsiniz ve varsayılan olarak en son sürümü gösterecektir.

Ek sürücüler, eklentiler vb. gibi birincil olmayan bileşen indirmeleri için Sürücüler ve Araçlar bölümünde arama yaptığınızdan emin olun. Sayfada herşey kategorilere ayrılmış olduğundan, arama kısmını özellikle her zaman kullanmalısınız. Burada VMware Tools olarak arama yapabilirsiniz ve dilediğiniz versiyonu indirebilirsiniz.

VMware Tools Download

İpucu: Geçenlerde bağımsız VMware Remote Console (VMRC) indirmesini arayan bir müşteriye yardımcı oluyordum, çünkü bulamıyorlardı ve aslında bu bölümün altında bulunuyordu, bu nedenle arama çubuğundan yararlandığınızdan emin olun. Keşke doğrudan bir indirme bağlantısı sağlamanın bir yolu olsaydı, bu paylaşımı çok daha kolay hale getirirdi. Bu yazımda sizlere Broadcom Support Portal üzerinde nasıl download yapılır, konusundan bahsettim. Faydalı olması dileğiyle.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir